Ondersteuning binnen de school
Op sommige gebieden is de mentor niet voldoende toegerust om begeleiding te bieden. Dan is er ondersteuning van specialisten binnen de school, of nemen zij een deel van de begeleiding over.
Leerlingen met dyslexie, ERWD (Ernstige Reken- en Wiskunde-problemen en Dyscalculie) en leerlingen met ernstige leerachterstanden krijgen begeleiding van een remedial teacher. Sommige leerlingen hebben een andere ondersteuningsbehoefte die zo specifiek is dat gespecialiseerde hulp en begeleiding noodzakelijk zijn. Denk aan leerlingen met een ernstig leerprobleem of ontwikkelingsprobleem. De interne specialisten van de school bekijken samen welke ondersteuning mogelijk is. Denk aan de inzet van leerlingbegeleiders op mavo, havo en vwo, een gespecialiseerde coach of gespecialiseerde studiebegeleiding.
Verder heeft de school interne specialisten op het gebied van o.a. faalangstreductie en examenvreestraining, motorische remedial teaching, reflectie op gedrag en sociale vaardigheidstraining.
Leerlingen en/of hun ouders/verzorgers kunnen ook direct bij de vertrouwenspersoon voor de leerlingen terecht. Deze vertrouwenspersoon is er voor de eerste opvang en het goed doorverwijzen van leerlingen die te kampen krijgen met bepaalde problemen en daarover in vertrouwen met iemand willen praten. Te denken valt dan aan problemen die veroorzaakt worden door ziekte, door verstoorde relaties, door pesterijen, door seksuele intimidatie of door mishandeling, leerlingen die denken slachtoffer te zijn van racistische vooroordelen of zich anderszins slachtoffer voelen.
Wanneer een leerling wegens gedragsmatige, psychosociale en/of motivationele belemmeringen tijdelijk niet in staat is om de reguliere lessen te volgen kan hij of zij gedurende maximaal tweemaal zes weken terecht in de zorgklas (interne rebound klas). Het doel van de zorgklas is om de leerling met behulp van deskundige begeleiding de schoolloopbaan met succes te laten afronden.